Yatırımcılara -  Varlıbaş Alışveriş Merkezi
Instagram
Twitter
Yaklaşık
bizi takip et
Facebook

Yatırımcı Bilgileri
VARYAP, Varlıbaş Holding'in gayrimenkul geliştirme, inşaat ve müteahhitlik kuruluşu olarak 1975 yılında kurulmuştur. İş modelinde finansman, inşaat, pazarlama ve satış gibi aşamaları da içeren gayrimenkul geliştirme faaliyetlerinde önemli bir deneyime sahiptir. Toplam 1000 çalışanıyla; altyükleniciler ve çözüm ortakları dahil 10.000'den fazla kişiye doğrudan ve dolaylı istihdam sağlayan VARYAP yurtiçindeki başarılı projelerinde çokuluslu firmalarla işbirliği yapmış Türkiye'nin lider inşaat şirketlerinden biridir.

VARYAP, TOKİ iştiraki Emlak Konut GYO A.Ş. ile gerçekleştirdiği hasılat paylaşımı modeli ile, Türkiye'nin LEED kayıtlı ilk lüks yeşil konut projesi olan Varyap Meridian kapsamında 1500 konut, iş merkezi, ticaret ve sosyal alanlardan oluşan yüksek standartlı ekolojik binalar inşa etmektedir. Anadolu Yakası'nda, İstanbul Finans Merkezinin yer alacağı Ataşehir'in son büyük arsasında inşa edilmekte olan Varyap Meridian "LEED" kriterlerine göre yapılmaktadır. Projenin tüm etaplarının 2012 yılında tamamlanması planlanmaktadır. VARYAP, 2008 yılında Türkiye'nin en büyük ve prestijli konut projelerinden biri olan ve proje kapsamında 2500 lüks daire, ticari alan ve sosyal tesislerin bulunduğu Uphill Court Ataşehir ve Uphill Court Bahçeşehir'i de hayata geçirmiştir. Yapımı tamamlanan Varlıbaş Alışveriş Merkezi, Atapark / Trabzon projesi 2010 yılı Ekim ayında hizmete açılmıştır.

VARYAP - Gap İnşaat Ortak Girişimi ve Emlak Konut GYO A.Ş. projesi olarak, Avrupa'nın en yüksek yapılarından biri olacak kulesi, rezidans ve ofis bloğu ile kapalı AVM, 400 m uzunluğunda alışveriş caddesi ve sinema salonundan oluşan Metropol İstanbul, dünyanın en büyük karma projelerinden biri olacaktır. Taahhüt projelerinde de çok önemli deneyime sahip olan VARYAP, Trabzon Belediye Hizmet Binası, İstanbul Çağlayan’da Avrupa'nın en büyük Adalet Sarayı, İstanbul Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena, Ankara Danıştay Başkanlığı Binası projelerini tamamlamış olup, Zeytinburnu Atatürk Öğrenci Yurdu, Tekirdağ Ceza İnfaz Kampüsü inşaatlarına devam etmektedir. Yine VARYAP'ın inşa ettiği Konya Adalet Sarayı'nın sözleşme bitiş tarihinden 9 ay önce teslim edilmesi VARYAP'ın sektördeki öncülüğünü pekiştirmiştir.

İnşaat sektöründe gerçekleştirdiği farklı konseptlerdeki projeleriyle kusursuzluğu hedef alan VARYAP, pazar analizleri, fizibilite ve mimari seçimlerin yanı sıra finansman modelleri de geliştirmektedir. İnşa ettiği tüm konut projelerinde yaşama değer katmak amacı ile standartları daha da yükselten VARYAP, kamu projelerinde de kalitesi ve teknolojisi ile topluma hizmet edecek mekanlar inşa etmektedir. Bugüne kadar 4 milyon m² inşaatı yaşama kazandıran VARYAP, rezidans, alışveriş ve yaşam merkezleri, dinlenme ve eğlence tesisleri, nitelikli kamu binaları, adliyeler, hastaneler, yollar, üniversiteler, spor merkezleri, stadyumlar, depolar, atık su arıtma tesisleri, tuz üretim tesisleri, endüstriyel tesisler, fabrikalar, elektrik santralleri, su ve kanalizasyon sistemleri ve ağır sanayi tesisleri gibi birçok projeyi Türkiye'ye ve dünyaya kazandırmanın gururunu yaşamaktadır.

VARYAP, artık sermaye piyasalarında yer almayı hedeflemekte ve bu yolda somut adımlar atmaktadır. Bu doğrultuda uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu JCR EurasiaRating tarafından değerlendirilerek "yatırım yapılabilir" notu almıştır. Bu açıdan da alanında bir ilke imza atmış ve derecelendirilen ilk inşaat firması olmuştur. Raporda, VARYAP'ın arazi ve gayrimenkul geliştirme hizmetleri ve taahhüt faaliyetlerinde geniş bir deneyim ve bilgi birikimine ulaşmış olduğu, yaygın marka bilinirliği, ticari etkinliği, çok uluslu firmalarla gerçekleştirdiği işbirlikleri, geniş çeşitlilik barındıran portfolyosuyla yüksek nakit akımı sağlamış ve sektörde diğerlerinden sıyrılan bir firma olduğu vurgulanmıştır. Bunda Kalite Yönetim Sistemleri, Çevre Yönetim Sistemleri, İş Sağlığı ve Güvenliği sistemlerine verdiği önem çok etkili olmuştur. LEED sertifikasını Türkiye'ye getirmiş ve bunu büyük projelerde uygulamış olması da önemli bir etkendir. VARYAP bu adımın da diğer firmalar açısından şeffaflık yolunda örnek teşkil etmesini umut etmektedir.